Odkryj Karwię...

Karwia i okolice

Karwia to kaszubska miejscowość letniskowa zlokalizowana nad Morzem Bałtyckim. Miasteczko, które dawniej funkcjonowało jako osada rybacka położone jest w pobliżu Jastrzębiej Góry i Władysławowa. Ze względu na lokalizację Karwia stanowi doskonałą bazę wypadową na Półwysep Halski. Każdego roku karwieńska plaża przyciąga turystów z całej Polski. Urlopowicze oprócz szerokiej, pokrytej złocistym piaskiem plaży cenią sobie czyste, pełne jodu powietrze. W sezonie letnim na plaży działa strzeżone kąpielisko, rozstawiane są też rozmaite atrakcje, które ucieszą zarówno małych, jak i dużych wczasowiczów.

Karwia ta także prawdziwy raj dla osób, które lubią aktywne formy spędzania wolnego wypoczynku. Malownicze, nadmorskie tereny są doskonałe na długie spacery oraz wyprawy rowerowe. W okolicy znajduje się kilka rezerwatów i parków krajobrazowych, których zadaniem jest ochrona rzadkich gatunków roślin i zwierząt. Fani Nordic Walking mogą skorzystać z specjalnie przygotowanych i oznakowanych tras o różnym stopniu trudności.

Karwia to doskonałe miejsce na letni wypoczynek dla każdego. Szeroka oferta bazy noclegowej, liczne punkty gastronomiczne oraz nadmorskie atrakcje pozwolą na relaks, oderwanie się od codzienności oraz udany urlop.

Karwia

Copyright 2017 - Wszystkie prawa zastrzeżone

logo Akcept